![]() |
![]() |
![]() |
Zo jong als ie is, zeven, lijkt hij geboren met de bal, met die soepele balbehandeling en zo prachtig in balans bij een verre trap. Zijn naam heeft hij natuurlijk mee. De warming-up en de wedstrijdbespreking maakt hij mee met de grote jongens van JVC Cuijk 1. Xavi mag ook de toss regelen en de aftrap verrichten. Na een slalom tussen de Sliedrecht-spelers door geeft hij de keeper geen enkele kans. ’s Ochtends ook al goed bezig geweest met JO 8-1 en vet gewonnen met 7-1 van Blauw-Geel.
Xavi’s leven draait om sport. Op De Zevensprong in groep 4 bij de juffen Evelien en Sandra geeft hij gym en buitenspelen op als zijn favoriete vakken. In zijn vrije tijd voetbalt Xavi natuurlijk met zijn vrienden op het voetbalveld in Padbroek, maar daarnaast doet hij ook nog aan kickboksen in Beers. Lenigheid en een snelle reactie, dat komt overal van pas. Pap Arie, keeper, is bezig met zijn trainersdiploma en gaat hem en zijn team zo steunen.
Xavi’s historische kennis en goede smaak blijken duidelijk uit de keuze van zijn favoriete spelers, namelijk Cruijff en Ronaldino. Ook aanvallende clubs als Barcelona en Ajax hebben zijn voorkeur, ook al moet Xavi in het laatste geval behoorlijk lijden. Toch vindt hij Mika Godts de beste eredivisie- aanvaller en ook wil hij later profvoetballer bij Ajax worden. Daarvoor moet Xavi nog wel flink wat nasi goreng verorberen, zijn favoriete kostje. Maar politieagent worden is ook mooi, wel als plan B. Bij JVC bewondert hij Jordie van der Laan, die hem weer blij maakt met een doelpunt, en voorspelt met het oog van de vakman een kleine overwinning: 2-1 (het zou 3-2 worden, een kleinigheidje hou je toch).
Luctor
![]() |
![]() |




