![]() |
![]() |
![]() |
Druilerig, maar snel
Alle voetbalwedstrijden op de Groenendijkse Kampen werden afgelopen week pas afgetrapt na een minuut stilte ter nagedachtenis aan de onlangs overleden Sjaak Wellesen, ‘mister JVC’ en clubicoon. Voorafgaand aan de wedstrijd tussen beide hoofdmachten speelden de Walking Footballers van JVC Cuijk en Theole met elk twee teams een vriendschappelijk toernooitje. Na de druilerigheid buiten genoten ze in de warme bestuurskamer van een broederlijk samenzijn met soep, koffie en lekkere broodjes, zonnig verzorgd door Ans en Mientje. Intussen liepen hun jongere collega’s zich warm op het natte, dus snelle gras. Twee aan elkaar gewaagde teams, zo bleek al ras. Ze probeerden elkaar te verrassen met snelle combinaties, maar deden zeker net zo hard hun best deze bij elkaar te verhinderen door een straffe mandekking. Voor de goals gebeurde dus niet zoveel, maar toch was het spel door het hoge tempo het aanzien beslist waard. In de 21e minuut kreeg Theole na een uitbraak een enorme kans. Beide teams kregen daarna mogelijkheden via schoten en kopkansen, maar het vizier stond niet op scherp.
Domper
Na de rust hetzelfde spelbeeld. Mogelijkheden op kansen en kansen op mogelijkheden, over en weer. Schoten en kopballen gingen teloor. Aanvoerder Jordie van der Laan ging in dreiging voorop, maar kon zijn hardwerkende team en zijn luid aanvurende trainer Roeffen maar niet laten juichen. Bij het publiek ontstond het gevoel dat wie zou scoren ook de winnaar zou worden. Het hoge tempo begon zijn wissel te trekken op de conditie van de spelers en daardoor op hun concentratie en nauwkeurigheid. Er vielen links en rechts onbetwistbare gele kaarten. Een Tielse verdediger ging in de 61e minuut voor de tweede maal dermate in de fout dat hij van de uitstekend leidende scheidsrechter Franzki direct mocht inrukken. Nu moest het toch gaan lukken, dacht heel JVC. Maar een Tielse uitval noopte Jordi Toonen tot een ingreep binnen de beruchte lijnen die de leidsman niet anders dan met een penalty kon bestraffen: 0-1.
Afgedwongen goaltje
De roodwitten voerden hierop de druk dapper op, met veel hoge ballen in het Tielse doelgebied, voorlopig nog zonder succes. In de 89e minuut ging de Tielse keeper onder een corner door. Een verraste Tielenaar ketste de bal daarop via Loutfi Chamlal in het Tielse doel: 1-1. Loutfi was misschien niet geweldig trots op dit goaltje, maar hij stond er wel en afgedwongen was dit ook. Nog meer JVC-pressie en een schot net voorlangs van de elastieken Juup van den Besselaar leverden in de vijf blessureminuten helaas niets meer op. De Tielse trainer mopperde: “We hebben twee punten laten liggen.” Dat kon Lucien Roeffen net zo goed zeggen. Al met al was de 1-1 een redelijke uitkomst van veldverhouding en kansenverdeling. Door de niet zo denderende resultaten is JVC 1 nu wakker en leuk om naar te kijken. Maar een klein winstje was ook leuk geweest, en effectief voor de ranglijst. ’t Kum oallemoal goe!
Luctor
![]() |
![]() |
![]() |





